Ankesat ndaj vendimeve rregullatore

 

Komisioni Shqyrtues

Ofruesi i shėrbimeve mund t’i parashtrojė kėrkesė Komisionit shqyrtues pėr tė shqyrtuar ēdo vendimi tė sjellė nga Rregullatori nė pajtim me nenin 33, me kusht qė kėrkesa tė jetė bėrė me shkrim brenda 15 (pesėmbėdhjetė) ditėsh pune nga data e vendimit tė Rregullatorit. Pėr t’i ikur dyshimit, urdhėrat dhe rregullat e lėshuara nga Rregullatori nė pajtim me kėtė Rregullore gjithashtu i nėnshtrohen shqyrtimit nga ana e Komisionit shqyrtues, nėse ofruesi i shėrbimit parashtron kėrkesėn pėr njė shqyrtim tė tillė.

Komision shqyrtues pėrbėhet nga kryesuesi i emėruar nga Kuvendi, njė anėtar i emėruar nga Rregullatori dhe njė anėtar i emėruar nga ofruesi i shėrbimeve, i cili ka parashtruar kėrkesėn pėr shqyrtim.

Komisioni shqyrtues miraton procedurėn, e cila zbatohet gjatė marrjes parasysh tė ēėshtjeve tė referuara pėr Komisionin shqyrtues.

Pas shqyrtimit tė prezentimeve tė ofruesit tė shėrbimeve dhe tė Rregullatorit, Komisioni shqyrtues i jep ofruesit tė shėrbimeve dhe Rregullatorit njė vendim tė hollėsishėm me shkrim brenda njė (1) muaji, i cili publikohet, me kusht qė ēdo informacion sipas tė cilit do tė mund tė identifikohej konsumatori, ndonjė punonjės i ofruesit tė shėrbimeve apo Rregullatori, tė mos jipet pa pėlqimin e atij personi.

Vendimi i Komisionit Shqyrtues 26.02.2014  Acrobat file

Vendimi i Komisionit Shqyrtues 06.02.2014  Acrobat file

Vendim i komisionit shqyrtues 26.12.2012   Acrobat file

Vendim i komisionit shqyrtues 02.11.2012   Acrobat file

Vendim i komisionit shqyrtues 26.10.2011   Acrobat file

Vendim i komisionit shqyrtues 19.10.2011   Acrobat file