Tarifat e Shėrbimit

ARRU i pėrcakton apo aprovon tarifat e shėrbimit me tė cilat Ofruesit e Shėrbimeve i faturojnė konsumatorėt e tyre pėr shėrbimet e ofruara, nė bazė tė autorizimeve tė dhėna nė Ligjin pėr Veprimtaritė e Ofruesve tė Shėrbimeve tė Ujėsjellėsit, Kanalizimit dhe Mbeturinave.

 

Shėrbimet pėr tė cilat ARRU aprovon tarifat pėrfshijnė:

  • Shėrbimet e ujėsjellėsit dhe kanalizimit tė ujėrave tė zeza tė cilat ofrohen nga shtatė Kompanitė Rajonale tė Ujėsjellėsit (KRU) tė licencuara nga ARRU;
  • Shėrbimet e furnizimit tė ujit me shumicė tė ofruara nga Hidrosistemi “Ibėr-Lepenci” Sh.A. pėr KRU-tė;

Aprovimi i tarifave bėhet pėrmes Urdhėresave Tarifore qė e nxjerrė ARRU duke u bazuar nė shqyrtimin e aplikacioneve tarifore tė cilat bėhen nga ana e Ofruesve tė Shėrbimeve nė pajtim me metodologjinė dhe procedurat e pėrcaktuara me kuadrin ligjor.

Parimet e pėrgjithshme dhe kriteret pėr vendosjen e tarifave janė pėrcaktuar me Ligjin pėr Veprimtaritė e Ofruesve tė Shėrbimeve tė Ujėsjellėsit, Kanalizimit  dhe Politikat Tarifore, ndėrkaq procedurat e detajuara pėr aplikim dhe shqyrtim tė aplikacioneve si dhe metodologjia e kalkulimit tė tarifave janė pėrcaktuar me Rregullat Tarifore.

 

 

          Procesi Tarifor 2015 -2017

          Procesi Tarifor 2012 -2014

          Politikat Tarifore

          Rregullat Tarifore

Urdhėresat Tarifore

Procedurat pėr pėrcaktimin e tarifave

Udhėzimet e Kontabilitetit Rregullator

Kalendari Tarifor

Raportet

Studimet e konsulencės

Arkiva